Editor 0.4.0 - en to it translation catalogue (28 entries)

en: _New
it: _Nuovo

en: _Open
it: _Apri

en: _Save
it: _Salva

en: Save _As...
it: Sa_lva come...

en: _Print
it: Stam_pa

en: Pr_operties
it: Pr_oprietà

en: _Close
it: _Chiudi

en: Cu_t
it: _Taglia

en: _Copy
it: _Copia

en: _Paste
it: _Incolla

en: Select _All
it: _Seleziona tutto

en: _Find
it: Tr_ova

en: _Preferences
it: Preferen_ze

en: _About
it: _Informazioni

en: New
it: Nuovo

en: Open
it: Apri

en: Save
it: Salva

en: Save as
it: Salva come

en: Cut
it: Taglia

en: Copy
it: Copia

en: Paste
it: Incolla

en: Print
it: Stampa

en: Find
it: Trova

en: Preferences
it: Preferenze

en: Properties
it: Proprietà

en: Find:
it: Trova:

en: Discard
it: Scarta

en: Save as...
it: Salva come...
